Balans pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym

W dzisiejszym zabieganym świecie, znalezienie równowagi między Twoją pracą a życiem osobistym może być dużym wyzwaniem.

Badania pokazują, że może to prowadzić do niezdrowego poziomu stresu, depresji, a nawet znacznego obniżenia produktywności. Jak sobie z tym poradzić?

11 wskazówek! 

 1. Ustal swoje priorytety – Twoje prawdziwe priorytety a nie to co myślisz, że powinno być priorytetem. Zadaj sobie pytanie: „Gdybym mógł skupić się tylko na jednej rzeczy w moim życiu, co by to było?”

 2. Śledź swój czas – przez tydzień przeanalizuj ile czasu przeznaczasz na poszczególne czynności. Ile czasu poświęcasz na rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne?

 3. Skup się na 1 rzeczy – zapomnij o wykonywaniu kilku rzeczy naraz. To nie jest możliwe, aby skupić się na dwóch rzeczach jednocześnie. Poświęć całą swoją uwagę na konkretnymzadaniu, co zwiększy Twoją efektywność. W pracy skoncentruj się na pracy, nie rozmyślaj o wczorajszym wieczorze w domu. Z kolei w domu poświęć całą swoją uwagę dla rodziny.

 4. Zaplanuj każdego dnia 1 rzecz, która sprawi Ci przyjemność – zarezerwuj trochę czasu, abypograć w tenisa z przyjaciółmi, poczytać książkę czy pójść na spacer. Działanie nie musi być czasochłonne, skomplikowane ani kosztowne.

 5. Szanuj swój czas prywatny – kiedy zaplanujesz sobie swój czas wolny, potraktuj to jako ważne spotkanie. Nie pozwól aby pojawiły Ci się inne plany w jego miejsce.

 6. Zwróć uwagę na swoje nawyki i ogólny styl życia – brak snu, złe odżywianie itp. mogą uniemożliwić Ci osiągnięcie równowagi w życiu.

 7. Weź urlop – przynajmniej tydzień lub 2 tygodnie w ciągu roku. Nie trzeba jechać daleko i nietrzeba wydawać dużo pieniędzy, ale trzeba doładować baterie, aby być wydajnym iszczęśliwym człowiekiem. Wyłącz telefon komórkowy i komputer!

 8. Poproś o wsparcie – powiadom swojego szefa, rodzinę, przyjaciela o swoich planach i poproś aby je szanowali.

 9. Znajdź czas na aktywność fizyczną – początkowo może wydawać Ci się to szalonym pomysłem, żeby do Twojego już pełnego grafiku dokładać kolejne zadania, ale ćwiczenia zmniejszają stres, oczyszczają umysł, zwiększają wydajność. Może zapisz się z całą rodziną na basen?

 10. Ustaw granice – z dzisiejszą technologią to ciężkie, ale wyłącz telefon i komputer kiedy jesteś np.  na meczu syna i jednocześnie poproś bliskich aby nie przeszkadzali Ci w godzinach pracy.

 11. Naucz się mówić nie – bądź asertywny, jeśli nie masz czasu aby zrealizować zadanie o które poprosił Cię znajomy po prostu odmów.

 

kreska

Użyteczne zasoby

Darmowe szkolenie tylko dla kobiet:

Jeśli pogubiłaś się w szarej rzeczywistości i codziennych obowiązkach, to to darmowe szkolenie da Ci rozwiązanie i wydobędzie z Ciebie niezleżną Super Kobietę!

Zarejestruj się na szkolenie: https://life-success.leadpages.co/swb-v-5-1-v-1-04-09-15/

Bądź na bieżąco z nami w mediach społecznościowych:

X