Postanowienia noworoczne!

Prawie 50% Amerykanów zazwyczaj robi noworoczne postanowienia. To dobry pomysł. Nowy rok to symboliczna data. Kolejna szansa, aby zmienić coś w swoim życiu.

Dużo osób zrobi dokładnie to samo – ustali sobie jakiś cel, co jest dodatkowo motywujące. Niestety tylko 8% osób realizuje swoje cele noworoczne. Dlaczego?

10 najpopularniejszych postanowień noworocznych:

– Zrzucić parę kilogramów
– Polepszyć własną organizacje
– Zmniejszyć wydatki, zwiększyć oszczędności
– Cieszyć się pełnią życia
– Zostać Fit
– Nauczyć się czegoś ekscytującego
– Rzucić palenie
– Pomóc innym w spełnieniu marzeń
– Zakochać się
– Spędzać więcej czasu z rodziną

(Dane z University of Scranton, Statistic Brain) 

Niestety tylko 8% osób realizuje swoje cele noworoczne. Dlaczego? Czym najczęściej tłumaczysz swoją porażkę? Brakiem silnej woli? 

Tymczasem badania Stanford University pokazują, żę to nasze przekonanie, o własnej woli decyduje o tym, jakie wyniki osiągamy. Nasza silna wola jest jak mięsień, który możemy wyćwiczyć. Dlatego ważne jest, żeby zawsze dotrzymywać sobie słowa nawet jeżeli chodzi o mało ważne sprawy. W ten sposób buduje się swoją silną wolę. 

Należy pamiętać też, że jednorazowe działanie rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Często aby zrealizować cel, czeka nas długa i ciężka droga, mogą pojawić się np. frustracje z powodu braku szybkich rezultatów. Szybko po sylwestrze, będziemy musieli powrócić do naszych codziennych obowiązków i motywacja może spaść. Jak sobie z tym poradzić? 

Podziel swój główny cel na cele poboczne, które przybliżą Cię do tego głównego. Np. cel główny: chce zrzucić 5 kg. Cele poboczne: zdrowo się odżywiam (codziennie przed pracą przygotuj zdrowe posiłki na cały dzień), ćwiczenia fizyczne (co 2 dni będę chodził na siłownie). Dzięki temu każda zrobiona sałatka, każdy trening będzie już dla Ciebie sukcesem!

Twoja podświadomość będzie miała postawione konkretne zadania. Wykorzystaj podekscytowanie, które odczuwasz tuż przed rozpoczęciem zmian na rozsądne zaplanowanie drogi do Twojego cel, dokładne zaplanowanie poszczególnych zadań. 

Dodatkowo pamiętaj o zapisaniu swojego celu! Jedną z najlepszych metod ustawiania celów, która przynosi realne rezultaty jest metoda SMART, o której możesz przeczytać w naszym innym artykule: http://sukceszpasja.pl/cele-ktore-nie-sa-zapisane-sa-tylko-zyczeniami/

kreska

Użyteczne zasoby

Darmowe szkolenie tylko dla kobiet:

Jeśli pogubiłaś się w szarej rzeczywistości i codziennych obowiązkach, to to darmowe szkolenie da Ci rozwiązanie i wydobędzie z Ciebie niezleżną Super Kobietę!

Zarejestruj się na szkolenie: https://life-success.leadpages.co/swb-v-5-1-v-1-04-09-15/

Bądź na bieżąco z nami w mediach społecznościowych:

X