Zdrowy Styl Życia, Wysoka Energia i Produktywność.

avocadoKto chce Super Wyglądać? A która z was chciałaby mieć więcej energii? Jeśli tak to trzeba od czegoś zacząć.

Jest to temat o który mnie pytacie bardzo często: Zdrowy Styl Życia, Wysoka
Energia i Produktywność. Co jeść żeby mieć?

Interesuje mnie ten temat bardzo ponieważ, moja produktywność i energia muszą być cały czas na wysokim poziomie. Ponieważ jako trener i mentor rozwoju osobistego i biznesowego moje dni
są wypełnione spotkaniami, treningami i pracą kreatywną z moim zespołem i klientami, gdzie najwyższa forma w każdym jego wymiarze jest wręcz oczekiwana.

Dlatego temat wysokiej produktywności i „Helathy Living”, czyli zdrowego stylu życia, stał się wręcz moim hobby i częścią mnie. Do tego stopnia, że nawet zrobiłam certyfikat dietetyka, aby dawać jak najlepsze porady moim klientom, którzy chcą mieć wysoką wydajność i skupienie.

Moje hasło to dodawaj a nie odbieraj, a organizm sam osiągnie równowagę. Coś co zawsze dla mnie działa i dla moich klientów.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej działa dodawanie do swojej codziennej diety ( czyli to co jesz na codziennie) rzeczy, które odżywiają ciebie, zamiast głodzić się czy odmawiając sobie
wszystkeigo.

Ponieważ nasz mózg kiedy jest pozbawiany tego na co ma ochotę np. zamiast obiadu, który normalnie spożywasz, zjesz dwa listki sałaty i powąchasz ser 😉 czyli jesteś na ‘diecie’. Jak tylko  skończysz dietę organizm znowu wróci do poprzedniej wagi lub przybierze więcej, żeby zabezpieczyć się przed dniami głodu – dieta.

Zamiast stosować dietę tuż przed latem, a jak wiemy z doświadczenia większość diet to diety- jojo jak powyższe zdanie wyjaśnia. Zacznij wprowadzać jedzenie, które zacznie odżywiać Twój organizm i umysł na stałe.

Np. dodaj do obiadu sałatę mieszaną z pół avocado i zobaczysz, że zjesz mniej pizzy czy porcji, którą standardowo byś zjadła. Na śniadanie dodaj nasiona Chia np. z mlekiem kokosowym lub sokiem i owocami i zobaczysz, że nie będziesz musiała za godzinę sięgać po ciastko na przerwie  na herbatę.

Dodawaj zdrowe tłuszcze i białka tak jak avocado czy chia, ponieważ one będą trzymały Twój organizm nasycony na długo. Avocado jest zwłaszcza moim ulubionym owocem, a zwartość „oleic acid” powoduje, że pomaga on spalać tłuszcz w organizmie.

Kiedy zaczniesz dodawać odpowiednie jedzenie, Twoje ciało zacznie być odżywione i zaczniesz spożywać coraz mniej cukrów i innych wypełniaczy, które tak naprawdę obniżają twój poziom koncentracji, energii i produktywności. Zobaczysz też jak zacznie zmieniać się twoja figura i jakość cery.

Fakty o Avocado z mojego doświadczenia:

Zawiera takie witaminy jak: A, B1, B2, B3, B7, C, K, kwas pantotenowy, minerały obecne w awokado to głównie wapń, potas i fosfor. Warto zwrócić uwagę, iż owoc ten ma zawartość tłuszczów jednonienasyconych, które są nam bardzo potrzebne i to one będą trzymać twoją wagę
w harmoni.

Awokado ma również dobroczynny wpływ na pracę serca oraz krążenie krwi. Posiada też oddziaływanie na skórę, składniki odżywcze zawarte w awokado (np. witaminy A i E) pobudzają syntezę kolagenu, odpowiadającego za młody i świeży wygląd cery.

X