Pewność Siebie a Twój Sukces

Pewność Siebie, jest jedną z najważniejszych umiejętności jakie potrzebujesz w osiągnięciu sukcesu.

Ta jedna cecha może doprowadzić cię bardzo daleko i pomoże ci mieć wpływ oraz niesamowitą siłę perswazji.

Moje własne doświadczenie pokazało mi wiele razy, że osoba która ma największą klarowność oraz pewność siebie na spotkaniu zawsze wygrywa.

Czym jest pewność siebie?

Jest to twoje przekonanie o swoich możliwościach zrobienia tego to co chcesz zrobić lub możliwości nauczenia się jak to zrobić.

Innymi słowy jest to twoje głębokie przekonanie, że jesteś w czymś dobry i dasz radę to zrobić. Ma to ogromny wpływ na twój stan emocjonalny, który ma bezpośredni wpływ na twoje zachowaniem. Narzędzia, które działają najlepiej na wydobycie i podwyższenie pewności siebie to praca nad twoim stanem umysłu.

Wizualizacja jest jednym z tych narzędzi i przynosi fenomenalne rezultaty.

Tak jak potwierdza prof. Kosslyn, dyrektor Uniwersytetu Stanford z departamentu zaawansowanych badań psychologii behawioralnej:

„Mamy bardzo mocne dowody, że wyobrażanie sobie siebie robiącego coś lub ze specyficzną cechą charakteru aktywuje tą samą część mózgu która byłaby naprawdę użyta jeśli to zachowanie czy to działanie byłoby zrobione w rzeczywistość.”

Wizualizacja może nawet zmienić strukturę mózgu jak pokazują eksperymenty przeprowadzane (David Rock dla HarperBusiness) na mózgu. Kiedy ktoś wyobrażał sobie, że gra na pianinie powtarzając to ćwiczenie kilkakrotnie. badania pokazały znaczące zmiany w korze umysłu.

Kiedy używamy i ćwiczymy nasz umysł on tworzy nowe połączenia neurologiczne.

Im częściej to robimy tym stają się one silniejsze. Nowe przekonanie o sobie samym i nowy stan umysłu zaczyna być obecny w naszym zachowaniu i osobowości.

Więc kiedy regularnie wyobrażasz sobie, że masz zachowanie które pokazuje, że już masz specyficzną cechę, którą chcesz posiadać ona zaczyna naprawdę istnieć i być widoczna w rzeczywistości.

Ćwiczenie stanu umysłu jest szeroko używane praktykowane nie tylko w świecie sportu, ale również przez aktorów, którzy wizualizują cechy charakteru bohatera którego grają i ci aktorzy, którzy są najlepiej oceniani, każdy z nich potwierdził, że często wizualizuje by wcielić się postać którą gra. Często stosują ją również ludzie sukcesu, ludzie biznesu czy public speakers.

Jak użyć metodę wizualizacji, aby podwyższy twoją pewność siebie? Zamknij oczy, usiądź wygodnie weź głęboki oddech. Przypomnij sobie sytuację, gdzie byłeś z siebie zadowolony odniosłeś sukces, ktoś ci pogratulował, przyczyniłeś się do sukcesu większego projektu lub komuś pomogłeś.

Zaangażuj swoje zmysły, zobacz co się wtedy działo, usłysz głosy innych ludzi którzy ci dziękują lub gratulują lub usłysz oklaski. Poczuj ciepło innych osób, kompletną akceptację i podziw, który płynie twoim kierunku, kompletne uznanie za to co zrobiłeś.

Poczuj jakie to świetne uczucie kiedy ludzie Tobie gratulują, klepią Cię po ramieniu, doświadcz to jeszcze raz. Ciepło które płynie twoją strona od innych kompletna, akceptacja szacunek i uznanie. Naprawdę to poczuj głęboko w środku.

Weź głęboki oddech otwórz oczy i jak się teraz czujesz?

Czy twoja pewność siebie wzrosła?

Kiedy ja robię ćwiczenia i moi klienci mówią mi, że naprawdę mają niesamowity wzrost pewności siebie, niektórzy muszą praktykować to częściej, aby wyrobić sobie nową cechę zwanym pewną siebie.
Ponieważ twój umysł jest jak mięsień musi poćwiczyć.

Kiedy zaczniesz ćwiczyć i wykonać to ćwiczenie regularnie przed każdym spotkaniem, kiedy tylko chcesz wydobyć pewność siebie zobaczysz, że będziesz mógł wydobyć to cechę kiedy tylko chcesz, bardzo szybko.

Im dokładniej zrobisz ćwiczenie wyobrażając sobie każdy detal, jak czujesz się fizycznie, jaką masz postawę, kiedy jesteś pewny siebie.

Jak jest twoja mowa ciała?

Jaki jest twój ton głosu?

Jaka jest twoja postawa?

(Więcej na ten temat przeczytasz na blogu: Jak stać się charyzmatyczną osobą)

Im precyzyjniejsza wizja tym efektywniejszy rezultat. Wyobraź sobie, że masz wszystkie te cechy zachowania osoby, którą naprawdę podziwiasz i która ma największą pewność siebie w Twoich oczach.

Wyobraź sobie że to już masz. Do dzieła zacznij praktykować już teraz i użyj wizualizacji każdego dnia od teraz.

Nazywam się Ewelina Gawłowska i jestem trenerem rozwoju osobistego. Specjalizuje się w pracy z podświadomością i w psychologii zmiany. Jestem współzałożycielką platformy rozwoju osobistego i biznesowego Sukces Z Pasją.

Moją misją w życiu jest prowadzenie ludzi do sukcesu oraz wydobycie ich prawdziwego potencjału. Od 2011 r. w moich szkoleniach On-Line i wydarzeniach na żywo wzięło udział kilka tysięcy osób.

POLECANE WPISY NA BLOGU